Ubiquiti USW-Pro-Aggregation Hi-Capacity Aggregation
Ja10G stöd
100 - 240 VAC-inspänning
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 0Anslutningar
28Antal SFP+-modulplatser
4Antal SFP28-ingångar
4 fläkt/-arAntal fläktar
0Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
DHCP-funktioner DHCP serverBevakning

Butiker
Prisjämförelse (2)
databyran.nu
Ej i lagerUppdaterad 24 maj 2026 20:57
Frakt vid kassa
11 890 kr
Till butikproshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 12:09
Frakt vid kassa
11 995 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu11 890 kr
Lägst senaste 30 dagarna11 890 kr
Lägst senaste 3 mån11 890 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti |
| EAN / GTIN | 810010072603 |
| MPN | 2954968 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 20:57 |
| 10G stöd | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 0 |
| Antal SFP+-modulplatser | 28 |
| Antal SFP28-ingångar | 4 |
| Antal fläktar | 4 fläkt/-ar |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 0 |
| Bevakning | DHCP-funktioner DHCP server |
| Bredd | 442 mm |
| DHCP-funktioner | DHCP server |
| Data transmission | Switch kapacitet 760 Gbit/s |
| Design | Produktens färg Grå |
| Djup | 325 mm |
| Genomströmning | 380 Mpps |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Hastighet vid vidarebefordran | 565,44 Mpps |
| Höjd | 44 mm |
| Ingående ström | 2 A |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| LED-indikatorer | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 11.5 V |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Länkaggregering | Ja |
| Management features | Switch typ hanterad |
| Material, hölje | Stål |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -5 - 40 ° C |
| Nätverk | 10G stöd Ja |
| Portspegling | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej |
| Producent | Ubiquiti |
| Produktens färg | Grå |
| Statisk routning | Ja |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
| Strömförbrukning (max) | 100 W |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Strömtillförsel | Strömförsörjning ingår Ja |
| Switch kapacitet | 760 Gbit/s |
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L3 |
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Nej |
| VLAN-stöd | Ja |
| Varunummer | 2954968 |
| Vikt | 4,6 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 442 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Hur många SFP+-portar har denna switch?
Switchen har 28 SFP+-modulplatser som stöder 10 Gbit/s, samt 4 SFP28-ingångar för 25 Gbit/s.
Vilken genomströmning har USW-Pro-Aggregation?
Switchen har en genomströmning på 380 Mpps och en vidarebefordringshastighet på 565,44 Mpps.
Vilka mått har denna switch?
Switchen har bredd 442 mm, djup 325 mm och höjd 44 mm, vilket gör den lämplig för rackmontering.
Vilket material är höljet tillverkat av?
Höljet är tillverkat av stål och har en grå färg.
Vilken relativ luftfuktighet tål switchen?
Switchen klarar en relativ operativ luftfuktighet på 10–90%.