Ubiquiti UISP Switch 8-Port Gigabit POE Switch
Typ av enhet Switch - 9 portarAllmänt
21.04 cmBredd
21.04 cm x 9.5 cm x 2.9 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 21.04 cmDimensioner och vikt
Standarder som följs FCC, ICDiverse
9.5 cmDjup
0810010076595EAN
DC 27 V - 4.4 AEffekt

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:32
Frakt vid kassa
1 540 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 26 maj 2026 13:14
Frakt vid kassa
1 849 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 540 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 540 kr
Lägst senaste 3 mån1 540 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti |
| EAN / GTIN | 810010076595 |
| MPN | 3182203 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 13:14 |
| Allmänt | Typ av enhet Switch - 9 portar |
| Bredd | 21.04 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 21.04 cm x 9.5 cm x 2.9 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 21.04 cm |
| Diverse | Standarder som följs FCC, IC |
| Djup | 9.5 cm |
| Effekt | DC 27 V - 4.4 A |
| Energiförbrukning vid drift | 8 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE - 30 W 1 x Gigabit LAN SFP |
| Funktioner | 15KV ESD-skydd (luftrumsurladdning), 8KV ESD-skydd (kontakturladdning) |
| Gränssnitt | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE - 30 W 1 x Gigabit LAN SFP |
| Höjd | 2.9 cm |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -10 °C |
| Min temperatur vid drift | -10 °C |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE |
| PoE-budget | 110 W |
| Portar | 8 x 10/100/1000 (PoE) + 1 x Gigabit SFP |
| Prestanda | Ickeblockerande omkopplingsgenomströmning: 9 Gbit/s Växlingskapacitet: 18 Gbps Vidarebefordringsfrekvens: 13.392 Mpps |
| Producent | Ubiquiti |
| Produktbeskrivning | Ubiquiti UISP - switch - 9 portar |
| Standarder som följs | FCC, IC |
| Statusindikatorer | Status, PoE, länk/akvititet, hastighet |
| Strömtillförsel | Nätdel Extern strömadapter |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Typ av enhet | Switch - 9 portar |
| Undertyp | Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 3182203 |
| Vikt | 610 g |
Vanliga frågor
Vilken PoE-budget har Ubiquiti UISP-S?
Switchen har en total PoE-budget på 110W, fördelad över 8 PoE-portar.
Är Ubiquiti UISP-S fläktlös?
Ja, switchen är helt fläktlös, vilket gör den lämplig för ljudkänsliga miljöer som kontor eller hem.
Vilka mått har Ubiquiti UISP-S?
Switchen mäter 210,4 mm i bredd, 95 mm i djup och 29 mm i höjd.
Har Ubiquiti UISP-S en SFP-port?
Ja, den har 1 SFP-modulplats för fiberoptisk anslutning, utöver 8 Gigabit RJ-45-portar.
Vilket material är höljet på Ubiquiti UISP-S tillverkat av?
Höljet är tillverkat av polykarbonat och switchen är vit.