Ubiquiti USW-Mission-Critical (120W) Mission Critical
110 - 240 VAC-inspänning
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 9Anslutningar
4Antal Power over Ethernet 4PPoE (PoE++)-portar
4Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar
9Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
1Antal strömförsörjningsaggregat
442 mmBredd
Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC)Certifikat

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 17:09
Frakt vid kassa
11 983 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 26 maj 2026 14:39
Frakt vid kassa
13 390 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu11 983 kr
Lägst senaste 30 dagarna9 850 kr
Lägst senaste 3 mån9 850 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti |
| EAN / GTIN | 810010079879 |
| MPN | 3204529 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 14:39 |
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 9 |
| Antal Power over Ethernet 4PPoE (PoE++)-portar | 4 |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 4 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 9 |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 1 |
| Bredd | 442 mm |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Data transmission | Switch kapacitet 18 Gbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Design | Rackmontering Ja |
| Djup | 480 mm |
| Formfaktor | 1U |
| Genomströmning | 9 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 26,78 Mpps |
| Hållbarhet | Uppfyller hållbarhetskrav Ja |
| Höjd | 44 mm |
| Ingående ström | 4.4 A |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| LED-indikatorer | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 48 V |
| Material, hölje | Stål |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -5 - 40 ° C |
| Nätverk | Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Producent | Ubiquiti |
| Rackmontering | Ja |
| Strömanslutning | AC-ingångskontakt |
| Strömförbrukning (max) | 240 W |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet | 57 V |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömkälla | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC |
| Switch kapacitet | 18 Gbit/s |
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 120 W |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Varunummer | 3204529 |
| Vikt | 9 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 442 mm |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Återställningsknapp | Ja |
Vanliga frågor
Vad är den inbyggda UPS:ens kapacitet och hur länge kan den driva switchen?
Switchen har en inbyggd UPS på 368Wh Li-Ion. Drifttiden varierar beroende på belastning, men specifikationen anger att den kan driva switchen och anslutna PoE-enheter under strömavbrott.
Vilka är måtten och formfaktorn på USW-Mission-Critical 120W?
Switchen har formfaktor 1U med måtten 442 mm bredd, 480 mm djup och 44 mm höjd. Höljet är av stål.
Vad är genomströmning och vidarebefordringshastighet för denna switch?
Genomströmningen är 9 Gbit/s och vidarebefordringshastigheten är 26,78 Mpps (miljoner paket per sekund).