Brother MFC-L6900DW, skrivare + scanner + kopiator + fax, 50 ppm, 600x1200 dpi, 520 arks
76,2 - 215,9 mmAnpassad mediebredd
127 - 355,6 mmAnpassad medielängd
1Antalet USB 2.0 anslutningar
JPGBildkomprimeringsformat
495 mmBredd
10,100,1000 Mbit/sDatahastighet för Ethernet-LAN
427 mmDjup
JaDubbelsidig utskrift

Butiker
Prisjämförelse (1)
databyran.nu
OkändUppdaterad 28 maj 2026 19:47
Frakt vid kassa
12 190 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu12 190 kr
Lägst senaste 30 dagarna12 090 kr
Lägst senaste 3 mån12 090 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brother |
| EAN / GTIN | 4977766754125 |
| MPN | MFCL6900DWZW1 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 19:47 |
| Anpassad mediebredd | 76,2 - 215,9 mm |
| Anpassad medielängd | 127 - 355,6 mm |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Bildkomprimeringsformat | JPG |
| Bredd | 495 mm |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Djup | 427 mm |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Auto/manuell |
| Färgdisplay | Ja |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| Höjd | 518 mm |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4,A5,A6 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Executive, Folio, Legal, Letter |
| Inbyggd display | Ja |
| Ingång, färgdjup | 48 bit |
| Internminne | 1024 MB |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Maximal kopieringsupplösning | 1200 x 600 DPI |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Maximalt antal kopior | 99 kopior |
| Mediavikt, automatisk dokumentmatare | 64 - 90 g/m ^ |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint,Brother iPrint & Scan,Google Cloud Print,Mopria Print Service |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Optisk skanningsupplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Pekskärm | Ja |
| Produktens färg | Vit |
| SKU | MFCL6900DWZW1 |
| Skanning | Färgscanning |
| Skanningshastighet (svart) | 17 ppm |
| Skanningstyp | Flatbädd och automatisk dokumentmatare |
| Standard inmatningskapacitet | 520 ark |
| Standard utmatningskapacitet | 250 ark |
| Standardgränssnitt | Ethernet, NFC, USB 2.0, Trådlöst lokalt datornät |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 1,6 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 8 W |
| Säker utskrift | Ja |
| Tid för första utskrift (svart) | 7,5 s |
| Tillverkare | Brother |
| USB-port | Ja |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A3) | 50 ppm |
| Vikt | 19 kg |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
Vanliga frågor
Vilka pappersstorlekar stöder Brother MFC-L6900DW?
Den hanterar A4 som högsta ISO A-storlek samt anpassade bredder från 76,2 till 215,9 mm och längder från 127 till 355,6 mm.
Har Brother MFC-L6900DW stöd för dubbelsidig utskrift?
Ja, den har automatisk och manuell dubbelsidig utskrift (duplex).
Vilka anslutningsmöjligheter har Brother MFC-L6900DW?
Den har LAN (Ethernet 10/100/1000 Mbit/s), USB 2.0, WiFi, AirPrint och NFC.
Vad är papperskapaciteten i Brother MFC-L6900DW?
Den har en standardpappersinmatning på 520 ark.
Vilken upplösning har skannern i Brother MFC-L6900DW?
Skannern har en optisk upplösning på 600x1200 dpi.