Brother P-Touch TD-4000, termotransfer, rulle 102 mm för adresslappar, USB/seriell
173 mmBredd
229 mmDjup
158 mmHöjd
Codabar (NW-7),EAN13,EAN8,Maxicode,Postnet,QR Code,UPC-A,UPC-EInbyggda streckkoder
20 - 80%Intervall för relativ operativ luftfuktighet
10,2 cmMaximal etikettbredd
10,2 cmMaximal rulldiameter
300 x 300 DPIMaximal upplösning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
databyran.nu
OkändUppdaterad 28 maj 2026 16:45
Frakt vid kassa
4 690 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 690 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 690 kr
Lägst senaste 3 mån4 690 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brother |
| EAN / GTIN | 4977766677059 |
| MPN | TD4000 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 16:45 |
| Bredd | 173 mm |
| Djup | 229 mm |
| Höjd | 158 mm |
| Inbyggda streckkoder | Codabar (NW-7),EAN13,EAN8,Maxicode,Postnet,QR Code,UPC-A,UPC-E |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Maximal etikettbredd | 10,2 cm |
| Maximal rulldiameter | 10,2 cm |
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| Produktens färg | Grå |
| Produktlänk | http://www.brother.se/labelling-machines/td-4000 |
| SKU | TD4000 |
| Skrivhastighet | 110 mm/sek |
| Tapeklippning | Automatisk |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Tillverkare | Brother |
| Utskriftshastighet | 92 lpm |
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Vikt | 1,81 kg |
Vanliga frågor
Vilka typer av streckkoder kan TD-4000 skriva ut?
TD-4000 har inbyggda streckkoder som Codabar (NW-7), EAN13, EAN8, Maxicode, Postnet, QR Code, UPC-A och UPC-E.
Vilken är den maximala etikettbredden och rulldiametern för TD-4000?
Maximal etikettbredd är 10,2 cm och maximal rulldiameter är 10,2 cm.
Vilken upplösning och skrivhastighet har Brother TD-4000?
Upplösningen är 300 x 300 DPI och skrivhastigheten är 110 mm/sek.
Vilka anslutningsmöjligheter har TD-4000?
TD-4000 har både USB och seriell anslutning.
Vilka mått har Brother TD-4000?
Bredd: 173 mm, djup: 229 mm, höjd: 158 mm.