Allied Telesis AT MMC2000/LC
0 - 3048 mAltitud vid drift
Fiberoptiska kontakten LCAnslutningar
KabelAnslutningsteknologi
1Antal LAN (RJ-45) anslutningar
54,9 mmBredd
JaBruksanvisning
CE, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3Certifiering
Säkerhet FCC Class A, EN55022 Class A, CISPR 22 Class A, C-TICK, VCCICertifikat
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 12:42
Frakt vid kassa
1 928 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 928 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 928 kr
Lägst senaste 3 mån1 928 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Allied Telesis |
| EAN / GTIN | 767035218670 |
| MPN | 2821543 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 12:42 |
| Altitud vid drift | 0 - 3048 m |
| Anslutningar | Fiberoptiska kontakten LC |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Bredd | 54,9 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Certifiering | CE, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3 |
| Certifikat | Säkerhet FCC Class A, EN55022 Class A, CISPR 22 Class A, C-TICK, VCCI |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Djup | 101,6 mm |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Egenskaper | Intern Nej |
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 1000BASE‑SX |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 50/125,62.5/125 um |
| Fiberlägets struktur | Flerläge |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Förpackningens innehåll | Manual Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 21,8 mm |
| Ingående ström | 0.14 A |
| Intern | Nej |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk |
| Likströmsingång | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Manual | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 2000 m |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 50 ° C |
| Nätverk | Maximal dataöverföringshastighet 1000 Mbit/s |
| Omvandlare inmatningsgränssnitt | 10Base-T, 100Base-T, 1000Base-T |
| Omvandlare utgränssnittet | 1000Base-SX |
| Prestanda | Maximal överföringshastighet avstånd 2000 m |
| Producent | Allied Telesis |
| Produktens färg | Grå |
| Rx effekt (min) | -32 dBmW |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
| Spänning | 12 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 1,7 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömtillförsel | Spänning 12 V |
| Säkerhet | FCC Class A, EN55022 Class A, CISPR 22 Class A, C-TICK, VCCI |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -30 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.alliedtelesis.com/ |
| Tx effekt (max) | -14 dBmW |
| Tx effekt (min) | -20 dBmW |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| VLAN-stöd | Ja |
| Varunummer | 2821543 |
| Vikt | 170 g |
| Vikt & dimension | Bredd 54,9 mm |
| Våglängd | 1310 nm |
Vanliga frågor
Vilken typ av fiberkontakt använder Allied Telesis AT MMC2000/LC?
Den använder en LC-fiberoptisk kontakt.
Hur många RJ-45-portar har AT MMC2000/LC?
Den har en RJ-45 LAN-anslutning.
Vilka certifieringar har Allied Telesis AT MMC2000/LC?
Den är certifierad enligt CE, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC Class A, EN55022 Class A, CISPR 22 Class A, C-TICK och VCCI.
Vilka är måtten på AT MMC2000/LC?
Bredden är 54,9 mm och djupet är 101,6 mm.