Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1830 24G 12p Class4 PoE 2SFP 195W Switch
Typ av enhet Switch - 24 portar - smartAllmänt
44.3 cmBredd
44.3 cm x 25.3 cm x 4.39 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 44.3 cmDimensioner och vikt
MTBF (genomsnittstid mellan fel) 96.6 årDiverse
25.3 cmDjup
0190017523743EAN
244.6 wattEnergiförbrukning vid drift

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 07:03
Frakt vid kassa
2 938 kr
Till butikelgiganten.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 05:42
Frakt vid kassa
3 544 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 938 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 850 kr
Lägst senaste 3 mån2 850 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Hewlett Packard Enterprise |
| EAN / GTIN | 190017523743 |
| MPN | 3092557 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 07:03 |
| Allmänt | Typ av enhet Switch - 24 portar - smart |
| Bredd | 44.3 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 44.3 cm x 25.3 cm x 4.39 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 44.3 cm |
| Diverse | MTBF (genomsnittstid mellan fel) 96.6 år |
| Djup | 25.3 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 244.6 watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 12 x 1000Base-T RJ-45 2 x Gigabit LAN SFP 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ |
| Flash-minne | 256 MB |
| Funktioner | Automatisk avkänning per enhet, 1,5 MB paketbuffert, monterbar på vägg, Cable Diagnostics Function, aktivitetslogg, Syslog-stöd, stöd för dubbel bild, EEE, SCP, Global Storm Control, BPDU Filter, DoS protection, flödeskontroll, IGMP snooping, Link Aggregation, LLDP-support, loopskydd, portspegling, STP-stöd, TPM, VLAN-stöd, Port Scheduling, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), CoS, molnhanterad, DHCP-klient, fast programvara kan uppdateras, QoS, SNTP-support |
| Gränssnitt | 12 x 1000Base-T RJ-45 2 x Gigabit LAN SFP 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ |
| Höjd | 4.39 cm |
| Jumbo Frame-support | 9216 byte |
| Krypteringsalgoritm | SSL |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Luftfuktighet vid drift | 15 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Luftfuktighet vid lagring | 15 - 95 % (icke-kondenserande) |
| MAC Address Table Size | 16 000 poster |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 96.6 år |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 70 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -40 °C |
| Nätdel | Intern strömförsörjning |
| Nätspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Nätverksprotokoll | IGMP, IGMPv2 |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| PoE-budget | 195 W |
| Portar | 12 x 10/100/1000 + 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP |
| Prestanda | Latens (100 Mbps): 5.2 µs Latens (1 Gbps): 2.8 µs Kapacitet: 38,68 Mpps Växlingskapacitet: 52 Gbps |
| Processor | 1 x ARM: 800 MHz |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |
| Produktbeskrivning | HPE Networking Instant On 1830 24G 12p Class4 PoE 2SFP 195W Switch - switch - 24 portar - smart - rackmonterbar |
| Protokoll för administration på distans | HTTP, HTTPS, ICMP, SNMP 1, SNMP 2c, SCP, TFTP |
| RAM | 512 MB SDRAM |
| Standarder som följs | IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az, IEEE 802.3at |
| Statusindikatorer | Portstatus, länk/akvititet, hastighet, duplex-läge för port |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Till producentens hemsida | www.hpe.com/us/en/about.html |
| Typ av enhet | Switch - 24 portar - smart |
| Undertyp | Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 3092557 |
| Vikt | 3.47 kg |