SumUp Solo Lite & Charging Station
Närfältskommunikation (NFC) JaAnslutningar
Bankverksamhet och betalningarApplikationsområde
Litium-Ion (Li-Ion)Batteriteknik
InbyggdBatterityp
Kontaktlös, Mobile walletBetalningsmetoder som stöds
JaBluetooth
4.2Bluetooth-version
91 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 19 maj 2026 04:54
Frakt vid kassa
329 kr699 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 18 maj 2026 14:42
Frakt vid kassa
790 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu329 kr
Lägst senaste 30 dagarna329 kr
Lägst senaste 3 mån329 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | SUMUP |
| EAN / GTIN | 4260325424639 |
| MPN | 3321800 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 19 maj 2026 04:54 |
| Anslutningar | Närfältskommunikation (NFC) Ja |
| Applikationsområde | Bankverksamhet och betalningar |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp | Inbyggd |
| Betalningsmetoder som stöds | Kontaktlös, Mobile wallet |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bredd | 91 mm |
| Design | Produktens färg Vit |
| Djup | 95,6 mm |
| Egenskaper | Produkttyp POS-terminal |
| Förpackning | Kabel inkluderad USB Type-C |
| Förpackningens bredd | 251,5 mm |
| Förpackningens höjd | 152 mm |
| Garantiperiod | 2 År |
| Höjd | 57,9 mm |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Laddningsenhet | Ja |
| Logistikdata | Ytterförpackningens bredd 382 mm |
| Låddjup | 74 mm |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Producent | SumUp |
| Produktens färg | Vit |
| Produkttyp | POS-terminal |
| Strömkälla | Batteri |
| Strömtillförsel | Strömkälla Batteri |
| Tekniska detaljer | Garantiperiod 2 År |
| Till producentens hemsida | sumup.dk/ |
| Varunummer | 3321800 |
| Vikt | 218 g |
| Vikt & dimension | Bredd 91 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 651 g |
| Ytterförpackningar per lastpall | 24 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 382 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 9,21 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 194,6 mm |
| Ytterförpackningens längd | 385 mm |
Vanliga frågor
Vad ingår i paketet SumUp Solo Lite?
Paketet innehåller en SumUp Solo Lite betalkortsläsare och en laddningsvagga.
Vad är transaktionsavgiften för SumUp Solo Lite?
Transaktionsavgiften är 1,49% per transaktion.
Hur laddas SumUp Solo Lite?
SumUp Solo Lite laddas med hjälp av den medföljande laddningsvaggan.
Vilken typ av betalningar accepterar SumUp Solo Lite?
SumUp Solo Lite accepterar kontaktlösa betalningar, chipkort och mobila plånböcker som Apple Pay och Google Pay.