Lenovo ThinkVision T86 Interaktiv skärm
16:9Bildförhållande
198.2 cm x 9.2 cm x 120.92 cmDimensioner (BxDxH)
8 mikrofoner, sensor för omgivningsljus, sensor för detektering av människor, Bluetooth 5.0-adapter, USB 3.0-/USB-C-hubb, USB 2.0-hubb, 802.11a/b/g/n/ac-nätverksadapterEgenskaper
Klass GEnergiklass
KorpsvartFärg
85% NTSC, 99% sRGBFärgskala
1,07 miljarder färgerFärgstöd
HDR10HDR-kapabel

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 06:33
Frakt vid kassa
66 199 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu66 199 kr
Lägst senaste 30 dagarna66 199 kr
Lägst senaste 3 mån66 199 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Lenovo |
| EAN / GTIN | 198158014564 |
| MPN | 62F0WN1AEK |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 06:33 |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Dimensioner (BxDxH) | 198.2 cm x 9.2 cm x 120.92 cm |
| Egenskaper | 8 mikrofoner, sensor för omgivningsljus, sensor för detektering av människor, Bluetooth 5.0-adapter, USB 3.0-/USB-C-hubb, USB 2.0-hubb, 802.11a/b/g/n/ac-nätverksadapter |
| Energiklass | Klass G |
| Färg | Korpsvart |
| Färgskala | 85% NTSC, 99% sRGB |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Inbyggd webbkamera | 3840 x 2160 |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Inmatningsanslutningar | 4xHDMI, VGA, DisplayPort, 2xUSB-C, RCA (composite) |
| Kontrastförhållande | 4000:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Paneltyp | VA |
| Pixelhöjd | 0.4935 mm |
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkVision T86 - LED-skärm - 4K - 86" - HDR |
| Responstid | 6,5 ms (normalt) |
| Spänning | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Standarder som följs | RoHS, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Hardware Low Blue Light Certification |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 86" - pekskärm |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1218179 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 60 Hz |
| Vikt | 68 kg |
Vanliga frågor
Vad är upplösningen på Lenovo ThinkVision T86 86" skärm?
Specifikationerna anger inte upplösningen för denna modell. Kontrollera produktbladet för detaljer.
Vilken färgrymd täcker skärmen?
Den täcker 85 % NTSC och 99 % sRGB, vilket ger bred och exakt färgåtergivning.
Har skärmen 10-bitars färgdjup?
Ja, den har 10-bitars färgdjup, vilket möjliggör mjuka övergångar och minskad bandning.
Vad är paneltekniken i denna skärm?
Specifikationerna anger inte paneltekniken (t.ex. IPS, VA). Kontrollera produktinformationen för detta.