IMOU Doorbell 2s Kit
Anslutningsteknologi TrådlösAnslutningar
TrådlösAnslutningsteknologi
5000 mAhBatterikapacitet
5 VBatterispänning
1 ABatteriström
1/2.8"Bildsensorstorlek
CMOSBildsensortyp
HemBästa användningsområden

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:22
Frakt vid kassa
936 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 09:30
Frakt vid kassa
1 190 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu936 kr
Lägst senaste 30 dagarna936 kr
Lägst senaste 3 mån936 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | IMOU |
| EAN / GTIN | 6976391039506 |
| MPN | 3276949 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 09:30 |
| Anslutningar | Anslutningsteknologi Trådlös |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Batterispänning | 5 V |
| Batteriström | 1 A |
| Bildsensorstorlek | 1/2.8" |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Bästa användningsområden | Hem |
| Certifikat för överensstämmelse | CE |
| Diagonal synfält | 166° |
| Dörrklockans bredd | 5,5 cm |
| Dörrklockans djup | 5,03 cm |
| Dörrklockans höjd | 15 cm |
| Egenskaper | Produktens färg Svart |
| Fast brännvidd | 2,3 mm |
| Förlängningskabel | Ja |
| Förpackningens innehåll | Kabel inkluderad USB |
| Horisontellt synfält | 125° |
| Högsta minneskortskapacitet | 512 GB |
| Inbyggd kamera | Ja |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Kabel inkluderad | USB |
| Kabelmutter(-rar) ingår | Ja |
| Kamera | Inbyggd kamera Ja |
| Laddningsbart batteri | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 8 - 24 V |
| Maximal bildfrekvens | 15 fps |
| Maximal videoupplösning | 2048 x 1536 pixlar |
| Megapixel | 3 MP |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -20 - 50 ° C |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Monteringsfäste ingår | Ja |
| Monteringssätt | Vägg |
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 5 m |
| PIR-detektor | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Prestanda | Inbyggd kortläsare Ja |
| Producent | IMOU |
| Produktens färg | Svart |
| Ringklockans vikt | 237,5 g |
| Rörelsedetektion stöds | Ja |
| Samtalsaviseringar | Ja |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC, Batteri, DC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC, Batteri, DC |
| Sändare, bredd | 6,51 cm |
| Sändare, djup | 3,02 cm |
| Sändare, höjd | 9,55 cm |
| Sändarens vikt | 79 g |
| Tekniska detaljer | Certifikat för överensstämmelse CE |
| Temperatur vid drift | -20 - 50 ° C |
| Till producentens hemsida | www.imoulife.com/ |
Vanliga frågor
Vilken videoupplösning har Imou Doorbell 2S?
Imou Doorbell 2S har 2K QHD-upplösning, vilket ger skarpare bild än vanlig HD.
Stöder Imou Doorbell 2S tvåvägskommunikation?
Ja, den har tvåvägssamtal så du kan prata med besökare via dörrklockan.
Är Imou Doorbell 2S trådbunden eller batteridriven?
Specifikationerna anger inte strömkälla, så det framgår inte om den är trådbunden eller batteridriven.
Vilken färg finns Imou Doorbell 2S i?
Imou Doorbell 2S finns i svart.