LEGO Friends 42614 Vintagebutik
B0CFVYKRZQASIN
409 styckAntal
1Antal förpackningar
1 styckAntal per förpackning
NejBatterier krävs
NejBatterier medföljer
5702017589343EAN
5702017589343EAN / UPC / GTIN

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 12:28
Frakt vid kassa
269 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 13:24
Frakt vid kassa
410 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu269 kr
Lägst senaste 30 dagarna259 kr
Lägst senaste 3 mån259 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LEGO |
| EAN / GTIN | 5702017589343 |
| MPN | 3221038 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 12:28 |
| ASIN | B0CFVYKRZQ |
| Antal | 409 styck |
| Antal förpackningar | 1 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| EAN / UPC / GTIN | 5702017589343 |
| EU TSD-språk | Multi, Engelsk, Holländsk, tyska, Italiensk, Spansk, Fransk, Svensk |
| EU TSD-varning | Ingen varning tillämplig, Ej för barn under 36 månader |
| Egenskaper | Produkttyp Byggsats |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackningens bredd | 262 mm |
| Förpackningens höjd | 59 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningsvolym | 4,359 cm ^ |
| Harmonized System (HS)-kod | 95030035 |
| Innerförpackningar per ytterförpackning | 4 styck |
| Kontakta tillverkaren | www.lego.com/en-us/aboutus/lego-group/co... |
| Lastpallens bredd | 126,5 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 163,2 kg |
| Lastpallens längd | 120 cm |
| Lastpallens volym | 1214,4 cm ^ |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Ja |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningens längd 299 mm |
| Låddjup | 282 mm |
| Material | Plast |
| Montering krävs | Ja |
| Monteringstid | 60 min |
| Pallens nettovikt | 123,5 kg |
| Producent | LEGO |
| Product preorder date | 01-01-2024 |
| Product reveal date | 02-12-2023 |
| Product street date | 23-12-2023 |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkttyp | Byggsats |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 6 År |
| Strömtillförsel | Batterier krävs Nej |
| Säkerhetsvarning | EU TSD-varning Ingen varning tillämplig, Ej för barn under 36 månader |
| Till producentens hemsida | www.lego.com/en-GB/default.aspx |
| Ursprungsland | Ungern |
| Varunummer | 3221038 |
| Vikt | 664 g |
| Vikt & dimension | Förpackningsvolym 4,359 cm ^ |
| Vikt inkl. förpackning | 664 g |
| Ytterförpackningens bredd | 253 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,88 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Ytterförpackningens längd | 299 mm |
| Ytterförpackningens volym | 21,181 cm ^ |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 5702017604138 |
| Ytterkartongens nettovikt | 2,57 kg |
Vanliga frågor
Hur många LEGO Friends karaktärer ingår i setet?
Setet innehåller 3 LEGO Friends karaktärer plus en kattfigur.
Vilka specifika karaktärer eller figurer finns i Vintagebutik 42614?
Setet innehåller 3 LEGO Friends karaktärer och en kattfigur, men exakta namn anges inte i specifikationerna.
Är LEGO Friends Vintagebutik 42614 kompatibel med andra LEGO-set?
Specifikationerna anger ingen specifik kompatibilitet, men LEGO Friends-set är generellt kompatibla med andra LEGO-klossar.
Vilken åldersrekommendation har LEGO Friends Vintagebutik 42614?
Specifikationerna anger ingen åldersrekommendation för detta set.