Teltonika TRB255 - gateway
RS-232 port 1Anslutningar
1Antal LAN (RJ-45) anslutningar
Brandväggssäkerhet JaBevakning
JaBrandväggssäkerhet
83 mmBredd
JaBruksanvisning
CE/RED, EAC, RoHS, WEEE
Draft ETSI EN 301 489-1 V2.2.0, Draft EN 301 489-19 V2.1.0, Draft ETSI EN 301 489-52 V1.1.0
EN 61000-4-2:2009
EN 300 511 V12.5.1, ETSI EN 301 908-1 V11.1.1, ETSI EN 301 908-2 V11.1.2, ETSI EN 301 908-13 V11.1.2
EN 61000-4-3:2006 + A1:2008 + A2:2010
EN 61000-4-4:2012
EN 61000-4-5:2014
EN 61000-4-6:2014
EN 61000-4-11:2004Certifiering
Säkerhet IEC 62368-1:2014, EN 50385:2017, EN 62232:2017Certifikat
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 29 maj 2026 06:16
Frakt vid kassa
1 751 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 751 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 751 kr
Lägst senaste 3 mån1 751 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Teltonika |
| EAN / GTIN | 4779027312767 |
| MPN | 2915284 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 06:16 |
| Anslutningar | RS-232 port 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Bevakning | Brandväggssäkerhet Ja |
| Brandväggssäkerhet | Ja |
| Bredd | 83 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Certifiering | CE/RED, EAC, RoHS, WEEE Draft ETSI EN 301 489-1 V2.2.0, Draft EN 301 489-19 V2.1.0, Draft ETSI EN 301 489-52 V1.1.0 EN 61000-4-2:2009 EN 300 511 V12.5.1, ETSI EN 301 908-1 V11.1.1, ETSI EN 301 908-2 V11.1.2, ETSI EN 301 908-13 V11.1.2 EN 61000-4-3:2006 + A1:2008 + A2:2010 EN 61000-4-4:2012 EN 61000-4-5:2014 EN 61000-4-6:2014 EN 61000-4-11:2004 |
| Certifikat | Säkerhet IEC 62368-1:2014, EN 50385:2017, EN 62232:2017 |
| DMZ-stöd | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
| Design | Produktens färg Grå |
| Djup | 25 mm |
| DoS-attacker | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Förpackningens innehåll | Bruksanvisning Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 74 mm |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Lednings Protokoll | SNMP |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Management features | Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 75 ° C |
| Nätverk | Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100 Mbit/s |
| Nätverksadressöversättning (NAT) | Ja |
| Producent | Teltonika |
| Produktens färg | Grå |
| Protokoll | Lednings Protokoll SNMP |
| RS-232 port | 1 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232/485 |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll | TCP, UDP, IPv4, IPv6, ICMP, NTP, DNS, HTTP, HTTPS, FTP, SMTP, SSL v3, TLS, ARP, PPP (planned), UPNP (planned), SSH, DHCP, Telnet, MQTT (planned), Wake On Lan (WOL) (planned) |
| Säkerhet | IEC 62368-1:2014, EN 50385:2017, EN 62232:2017 |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 10 - 90 ° C |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Varunummer | 2915284 |
| Verifieringsmetod | Pre-shared key, digital certificates, X.509 certificates |
| Vikt | 165 g |
| Vikt & dimension | Bredd 83 mm |
| Återställningsknapp | Ja |
Vanliga frågor
Vilka certifieringar har Teltonika TRB255-gatewayen?
Gatewayen är certifierad enligt CE/RED, EAC, RoHS, WEEE samt säkerhetsstandarderna IEC 62368-1:2014, EN 50385:2017 och EN 62232:2017.
Har Teltonika TRB255 en RS-232-port?
Ja, den har en RS-232-port för seriell kommunikation.
Vad är måtten på Teltonika TRB255-gatewayen?
Gatewayen har bredden 83 mm, djupet 25 mm och höjden 25 mm.
Har TRB255 brandväggssäkerhet och DMZ-stöd?
Ja, den har både brandväggssäkerhet och DMZ-stöd.