Siemens Gigaset E720HX
Typ av produkt Trådlös förlängningshandenhetAllmänt
Utgång för headsetAnslutningar
JaBakgrundsbelysning
2 x batteri - AAA-typBatteri
LCD-skärm - färg - JaBildskärm
TelefonlurBildskärmsplacering
176 x 220 pixlarBildskärmsupplösning
Handsfree-profil (HFP), Headset Profile (HSP)Bluetooth-profiler
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 17:42
Frakt vid kassa
1 220 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 220 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 220 kr
Lägst senaste 3 mån1 220 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Siemens |
| EAN / GTIN | 4250366859354 |
| MPN | 2910679 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 17:42 |
| Allmänt | Typ av produkt Trådlös förlängningshandenhet |
| Anslutningar | Utgång för headset |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Batteri | 2 x batteri - AAA-typ |
| Bildskärm | LCD-skärm - färg - Ja |
| Bildskärmsplacering | Telefonlur |
| Bildskärmsupplösning | 176 x 220 pixlar |
| Bluetooth-profiler | Handsfree-profil (HFP), Headset Profile (HSP) |
| Bredd | 10.4 cm |
| Diagonal storlek | 2.2" |
| Dimensioner och vikt (strömadapter) | Bredd 8.6 cm |
| Diverse | Anslutningar Utgång för headset |
| Djup | 2.7 cm |
| Färg | Svart |
| Färgdjup | 16-bitars (65 000 färger) |
| Huvudegenskaper | Stöd för flera VoIP-protokoll |
| Högtalartelefon | Ja |
| Höjd | 17.3 cm |
| Hörapparatkompatibel | Ja |
| IP-telefoni | Huvudegenskaper Stöd för flera VoIP-protokoll |
| Indikatorer | Okulär signalmaskinslampa |
| Inkluderad kvantitet | 2 |
| Inkluderade tillbehör | Strömadapter, telefonladdningsställ |
| Max avstånd för användning av telefonlur | 50 m |
| Max avstånd för utomhusanvändning av telefonlur | 300 m |
| Max stödda telefonlurar | 6 |
| Minne för samtalsidentifiering | 60 namn & nummer |
| Minne för uppringda samtal | 20 |
| Mått och vikt (bas) | Bredd 10.4 cm |
| Mått och vikt (handset) | Bredd 5.5 cm |
| Nummerpresentationstyp | Nummerpresentation |
| Nummersändarplats | Telefonlur |
| Nätverksprotokoll | POP3, POP3S, STUN |
| Passningstid | Upp till 300 h |
| Placering / montering | Kan monteras på vägg, bordsmodell |
| Polyfonisk ringsignal | Ja |
| Producent | Siemens |
| Produktbeskrivning | Gigaset E720HX - trådlös förlängningshandenhet med nummerpresentation |
| Ringsignaler | 18 |
| Röstfunktioner | HD Voice |
| Samtalstjänster | Nummerpresentation, Samtalsöverföring, Samtalsparkering, Samtalsblockering |
| Språk på displayen | Danska, ungerska, Tjeckiska, slovenska, slovakiska, ukrainska, engelska, tyska, franska, italienska, norska, portugisiska, Polish, finska, svenska, ryska, spanska, holländska, grekiska, turkiska, bulgariska, serbiska, rumänska, katalanska, bosniska |
| Standard för trådlös telefon | ECO DECT\GAP\CAT-iq |
| Taltid | Upp till 840 min |
| Teknik | Laddningsbart - nickelmetallhydrid |
| Telefonbokskapacitet | 200 namn & nummer |
| Telefonfunktioner | Standard för trådlös telefon ECO DECT\GAP\CAT-iq |
| Telefonkonferenskapacitet | Ja |
| Telefonlurslokaliserare | Ja |
| Telefonminne | Telefonbokskapacitet 200 namn & nummer |
| Till producentens hemsida | www.siemens.com |
| Totalt antal trådlösa enheter | 1 |
| Trådlöst gränssnitt tillhandahålls | Bluetooth |
| Typ | LCD-skärm - färg |
| Typ av produkt | Trådlös förlängningshandenhet |
| Upplyst tangentbord | Ja |
| Varunummer | 2910679 |
| Vikt | 132 g |
Vanliga frågor
Vilken typ av produkt är Siemens Gigaset E720HX?
Siemens Gigaset E720HX är en trådlös förlängningshandenhet, vilket innebär att den är avsedd att användas som en extra handenhet till en befintlig basstation.
Har Siemens Gigaset E720HX en färgskärm och vad har den för upplösning?
Ja, den har en LCD-färgskärm med en diagonal på 2,2 tum och en upplösning på 176 x 220 pixlar.
Vilka Bluetooth-profiler stöder Siemens Gigaset E720HX?
Den stöder Handsfree-profil (HFP) och Headset Profile (HSP), vilket gör att du kan ansluta ett Bluetooth-headset för handsfree-samtal.
Vilken typ av batteri använder Siemens Gigaset E720HX?
Den använder två AAA-batterier (medföljer ej) för strömförsörjning.
Har Siemens Gigaset E720HX bakgrundsbelyst skärm?
Ja, skärmen har bakgrundsbelysning, vilket gör den lättare att läsa i svagt ljus.