Mellanox Trans 25GbE SFP28 LC-LC 850nm SR up 100m
Typ av enhet SFP28 sändar-/mottagarmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
1.355 cmBredd
25GbEDatalänkprotokoll
25 GbpsDataöverföringshastighet
1.355 cm x 9.65 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs MSA SFF-8402, MSA SFF-8472, RoHSDiverse
9.65 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 18:22
Frakt vid kassa
1 823 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 823 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 807 kr
Lägst senaste 3 mån1 807 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Mellanox |
| EAN / GTIN | 7290108487022 |
| MPN | 2915649 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 18:22 |
| Allmänt | Typ av enhet SFP28 sändar-/mottagarmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 1.355 cm |
| Datalänkprotokoll | 25GbE |
| Dataöverföringshastighet | 25 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 1.355 cm x 9.65 cm |
| Diverse | Standarder som följs MSA SFF-8402, MSA SFF-8472, RoHS |
| Djup | 9.65 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x Ethernet 25GBase-SR - LC multi-mode x 2 |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 25GBase-SR - LC multi-mode x 2 |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Mått och vikt | Bredd 1.355 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Producent | Mellanox |
| Produktbeskrivning | Mellanox MMA2P00-AS - SFP28 sändar-/mottagarmodul - 25GbE |
| Standarder som följs | MSA SFF-8402, MSA SFF-8472, RoHS |
| Till producentens hemsida | www.mellanox.com/ |
| Typ av enhet | SFP28 sändar-/mottagarmodul |
| Typ av kablage | 25GBase-SR |
| Varunummer | 2915649 |
Vanliga frågor
Vilken typ av fiberoptisk kontakt använder denna SFP28-modul?
Modulen har en SFP28-kontakt och använder LC-LC-duplex för anslutning av multimodefiber.
Vilken räckvidd har denna SFP28-modul vid 25 GbE?
Den maximala överföringssträckan är 100 meter över multimodefiber (SR, short reach) med 850 nm våglängd.
Vilka fysiska mått har denna transceivermodul?
Modulens mått är 13,6 mm bredd, 96,5 mm djup och 10,3 mm höjd.
Vilken standard följer denna modul för 25 GbE?
Den följer IEEE 802.3bm-standarden, vilket specificerar 25 Gigabit Ethernet över fiber.