Ubiquiti Networks UniFi Flex Mini, 5-port Gigabit, passive PoE, strömförsörjd via POE
Förpackad kvantitet 5 (specificationerna gällerenskild post)Allmänt
10.716 cmBredd
10.716 cm x 7.015 cm x 2.117 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 10.716 cmDimensioner och vikt
Standarder som följs ETSI 300 019-1-4, FCC, ICDiverse
7.015 cmDjup
0810010071675EAN
2.5 wattEnergiförbrukning vid drift
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 06:51
Frakt vid kassa
1 684 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 26 maj 2026 08:55
Frakt vid kassa
2 090 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 684 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 684 kr
Lägst senaste 3 mån1 684 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti Networks |
| EAN / GTIN | 810010071675 |
| MPN | USW-Flex-Mini-5 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 08:55 |
| Allmänt | Förpackad kvantitet 5 (specificationerna gällerenskild post) |
| Bredd | 10.716 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 10.716 cm x 7.015 cm x 2.117 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 10.716 cm |
| Diverse | Standarder som följs ETSI 300 019-1-4, FCC, IC |
| Djup | 7.015 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 2.5 watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 4 x 1000Base-T RJ-45 1 x 1000Base-T RJ-45 PoE-ingång 1 x USB-C (enbart ström) |
| Förpackad kvantitet | 5 (specificationerna gällerenskild post) |
| Gränssnitt | 4 x 1000Base-T RJ-45 1 x 1000Base-T RJ-45 PoE-ingång 1 x USB-C (enbart ström) |
| Höjd | 2.117 cm |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90 % (icke-kondenserade) |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -5 °C |
| Min temperatur vid drift | -5 °C |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| Portar | 4 x 10/100/1000 + 1 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Prestanda | Ickeblockerande omkopplingsgenomströmning: 5 Gbit/s Växlingskapacitet: 10 GB/s Avsändningsprestanda: 7,44 Mpps |
| Producent | Ubiquiti |
| Produktbeskrivning | Ubiquiti UniFi Switch USW Flex Mini - switch - 5 portar - smart |
| Standarder som följs | ETSI 300 019-1-4, FCC, IC |
| Statusindikatorer | Status, hastighet, länk/akvititet |
| Strömtillförsel | Energiförbrukning vid drift 2.5 watt |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Typ av enhet | Switch - 5 portar - smart |
| Undertyp | Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 2913521 |
| Vikt | 150 g |
Vanliga frågor
Hur många portar har Ubiquiti UniFi Switch USW Flex Mini och vilka hastigheter stöder de?
Switchen har 5 portar: 4 x 1000Base-T RJ-45 och 1 x 1000Base-T RJ-45 PoE-ingång. Alla portar stöder 1 Gbps hastighet.
Vad är strömförbrukningen för denna switch?
Energiförbrukningen vid drift är endast 2,5 watt, vilket gör den mycket energieffektiv.
Vilka strömningsalternativ finns för Ubiquiti UniFi Switch USW Flex Mini?
Switchen har en PoE-ingång (RJ-45) som kan driva enheten, samt en USB-C-port som endast är avsedd för ström.
Vilka är måtten på denna switch?
Måtten är 10,716 cm (bredd) x 7,015 cm (djup) x 2,117 cm (höjd), vilket gör den kompakt och lätt att placera.
Vilka standarder följer Ubiquiti UniFi Switch USW Flex Mini?
Den följer standarderna ETSI 300 019-1-4, FCC och IC.