Kärcher Högtryckstvätt K 2 Battery
Batteritid 29 minBatteri
29 minBatteritid
NejBehållare för rengöringsmedel
303 mmBredd
Formfaktor KompaktDesign
245 mmDjup
110 BarDritfttryck (max)
4054278305158EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 13:31
Frakt vid kassa
2 249 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 249 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 249 kr
Lägst senaste 3 mån2 249 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Kärcher |
| EAN / GTIN | 4054278305158 |
| MPN | 2916957 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 13:31 |
| Batteri | Batteritid 29 min |
| Batteritid | 29 min |
| Behållare för rengöringsmedel | Nej |
| Bredd | 303 mm |
| Design | Formfaktor Kompakt |
| Djup | 245 mm |
| Dritfttryck (max) | 110 Bar |
| Formfaktor | Kompakt |
| Förpackningens innehåll | Lance ingår Ja |
| Höjd | 629 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX5 |
| Lance ingår | Ja |
| Maximalt flöde | 340 l/h |
| Prestanda | Maximalt flöde 340 l/h |
| Producent | Kärcher |
| Produktens färg | Svart, Gul |
| Slanglängd | 4 m |
| Strömkälla | Batteri |
| Till producentens hemsida | www.karcher.com/ |
| Tryckintervall | Högtryck |
| Varunummer | 2916957 |
| Vattenfilter | Ja |
| Vattentemperatur (max) | 40 ° C |
| Vikt | 4,5 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 303 mm |
Vanliga frågor
Hur länge räcker batteriet på Kärcher K 2 Battery?
Batteritiden är 29 minuter, vilket är angivet i specifikationerna.
Har Kärcher K 2 Battery en behållare för rengöringsmedel?
Nej, enligt specifikationerna finns ingen behållare för rengöringsmedel.
Vilka mått har Kärcher K 2 Battery?
Måtten är: bredd 303 mm, djup 245 mm, höjd 629 mm.
Vad är IP-klassningen på Kärcher K 2 Battery?
IP-klassningen är IPX5, vilket innebär skydd mot vattenstrålar.