Case Logic Prevailer 17" Backpack - Svart
310 mmBredd
JaBärhandtag
320 mmDjup
085854238656EAN
Typ av ryggsäck FritidsryggsäckEgenskaper
JaFack för bärbar dator
DokumentfickaFickor
JaFickor med blixtlås
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 19:47
Frakt vid kassa
591 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu591 kr
Lägst senaste 30 dagarna547 kr
Lägst senaste 3 mån547 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Case Logic |
| EAN / GTIN | 085854238656 |
| MPN | 2916914 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 19:47 |
| Bredd | 310 mm |
| Bärhandtag | Ja |
| Djup | 320 mm |
| Egenskaper | Typ av ryggsäck Fritidsryggsäck |
| Fack för bärbar dator | Ja |
| Fickor | Dokumentficka |
| Fickor med blixtlås | Ja |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Förslutningstyp | Dragkedja |
| Handtag | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 42029291 |
| Höjd | 455 mm |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 42029291 |
| Material | Material Polyester |
| Maximal skärmstorlek | 43,9 cm (17.3") |
| Producent | Case Logic |
| Produktens huvudfärg | Svart |
| Till producentens hemsida | www.caselogic.com |
| Typ av ryggsäck | Fritidsryggsäck |
| Utvändiga fickor | Sidoficka |
| Varunummer | 2916914 |
| Vikt | 580 g |
| Vikt & dimension | Bredd 310 mm |
| Volym | 34 l |
Vanliga frågor
Vilken storlek på bärbar dator passar i datorfacket?
Ryggsäcken är specifikt utformad för bärbara datorer upp till 17 tum, vilket framgår av produktnamnet.
Har ryggsäcken ett separat fack för dokument?
Ja, den har en dokumentficka för att förvara papper eller mappar.
Vilka yttermått har ryggsäcken?
Ryggsäcken har måtten 310 mm i bredd, 320 mm i djup och höjden anges inte explicit men är anpassad för 17-tums laptop.
Är ryggsäcken försedd med handtag?
Ja, den har ett bärhandtag för enkel hantering utöver axelremmarna.
Vilken typ av förslutning har ryggsäcken?
Ryggsäcken stängs med dragkedja, och fickorna har också blixtlås.