TP-Link TL-SF1005LP 5-Port 10/100Mbps Desktop PoE Switch with 4-Port PoE (41W)
Nej10G stöd
JaAC-adapter inkluderad
220 VAC-inspänning
2000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5Anslutningar
5Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
0Antal installerade SFP+-moduler
0Antal installerade SFP-moduler
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu389 kr
Lägst senaste 30 dagarna389 kr
Lägst senaste 3 mån389 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TP-Link |
| EAN / GTIN | 6935364052782 |
| MPN | 2908624 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 14:27 |
| 10G stöd | Nej |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| AC-inspänning | 220 V |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 100 mm |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 2000 poster |
| Design | Rackmontering Nej |
| Djup | 98 mm |
| Fläktlös | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Full duplex | Ja |
| Förpackning | AC-adapter inkluderad Ja |
| Förpackningens bredd | 131 mm |
| Förpackningens höjd | 121 mm |
| Förpackningens innehåll | Manual Ja |
| Halv duplex | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Hastighet vid vidarebefordran | 0,744 Mpps |
| Hållbarhet | Uppfyller hållbarhetskrav Ja |
| Höjd | 25 mm |
| Ingående ström | 0.81 A |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 2000 |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kontakta tillverkaren | www.tp-link.com/en/support/ce |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| LED-indikatorer | Ja |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Låddjup | 196 mm |
| Management features | Switch typ Ohanterad |
| Manual | Ja |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 40 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3af, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Prestanda | Fläktlös Ja |
| Producent | TP-Link |
| Produktens färg | Svart |
| Rackmontering | Nej |
| Spänning | 53.5 V |
| Strömförbrukning (max) | 47 W |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömkälla | DC/PoE |
| Strömtillförsel | Strömkälla DC/PoE |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
Vanliga frågor
Hur många PoE-portar har TP-Link TL-SF1005LP och vad är total PoE-budget?
Switchen har 4 PoE-portar av totalt 5 portar, med en total PoE-budget på 41W.
Har TP-Link TL-SF1005LP stöd för Auto MDI/MDI-X och autonegotiation?
Ja, switchen har både Auto MDI/MDI-X och autonegotiation, vilket förenklar anslutning av olika enheter.
Vad är adresstabellstorleken på TP-Link TL-SF1005LP?
Adresstabellstorleken är 2000 poster, vilket räcker för att hantera MAC-adresser i ett mindre nätverk.
Vilka certifieringar har TP-Link TL-SF1005LP?
Switchen är certifierad med CE, FCC och RoHS, vilket indikerar överensstämmelse med europeiska och amerikanska standarder.