DYMO Rhino 4200
PC-ansluten NejAnslutningar
1Antal batterier
2Antal etikettformat
1 styckAntal per förpackning
JaAutomatisk avstängning
NejBatterier medföljer
Litium-Ion (Li-Ion)Batteriteknik
130 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DYMO |
| EAN / GTIN | 3501170955963 |
| MPN | 2911685 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 15:43 |
| Anslutningar | PC-ansluten Nej |
| Antal batterier | 1 |
| Antal etikettformat | 2 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Batterier medföljer | Nej |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Bredd | 130 mm |
| Bruttovikt på ytterkartongen | 4,350 kg |
| DYMO Rhino krympslang, 12 mm x 1.5 m, svart på gul Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning I lager, 1-2 vardagars förväntad leveranstid 314,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 12mm, 1.5 m, svart på vit Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning I lager, 1-2 vardagars förväntad leveranstid 360,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 19 mm, 1.5 m, svart på vit Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning Leverantör, 3-4 vardagar leveranstid (Förväntas i eget lager 2026-05-29) 363,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 24 mm x 1.5 m, svart på gul Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning Beställningsvara, 8-9 vardagar leveranstid 445,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 6 mm x 1.5 m, svart på gul Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning I lager, 1-2 vardagars förväntad leveranstid 335,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 6 mm, 1.5 m, svart på vit Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning I lager, 1-2 vardagars förväntad leveranstid 315,00 kr Köp |
| DYMO Rhino krympslang, 9 mm x 1.5 m, svart på vit Krympslangen kräver inget lim. Krympningen 3 | 1 skapar en rent mekanisk, icke-positiv anslutning I lager, 1-2 vardagars förväntad leveranstid 326,00 kr Köp |
| Design | Produktens färg Svart, Gul |
| Djup | 175 mm |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 88 mm |
| Förpackningens höjd | 230 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningstyp | Presentation box |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Höjd | 58 mm |
| Kvantitet, yttre förpackning | 4 styck |
| Logistikdata | Ytterförpackningens volym 14724,6 cm ^ |
| Låddjup | 156 mm |
| Maximal etikettbredd | 1,9 cm |
| Nettovikt ytterkartongen | 4,000 kg |
| PC-ansluten | Nej |
| Paketet volym | 3,1574 l |
| Pappershantering | Maximal etikettbredd 1,9 cm |
| Producent | DYMO |
| Produktens färg | Svart, Gul |
| Strömtillförsel | Antal batterier 1 |
| Tangentbordslayout | AZERTY |
| Till producentens hemsida | global.dymo.com |
| Tullkodex | 8472907000 |
| Typ av etikett | 6 - 19mm |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2911685 |
| Vikt | 648 g |
| Vikt & dimension | Bredd 130 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 770 g |
| Ytterförpackningens bredd | 194 mm |
| Ytterförpackningens längd | 220 mm |
| Ytterförpackningens volym | 14724,6 cm ^ |
| Övrigt | Typ av etikett 6 - 19mm |
Vanliga frågor
Kan DYMO Rhino 4200 användas utan datoranslutning?
Ja, Rhino 4200 är inte PC-ansluten, så den fungerar fristående utan dator.
Vilka etikettformat stöder Rhino 4200?
Den har stöd för 2 etikettformat, inklusive krympslangar som DYMO Rhino krympslang 12 mm och 19 mm.
Vilken batteriteknik använder Rhino 4200 och ingår batterier?
Den använder ett litiumjonbatteri (Li-Ion), men batterier medföljer inte.
Har Rhino 4200 automatisk avstängning?
Ja, den har automatisk avstängning för att spara batteri.