IK Multimedia iRig Mic Lav
Anslutningsteknologi KabelAnslutningar
KabelAnslutningsteknologi
1 styckAntal produkter som medföljer
7,5 mmBredd
6 mmDiameter
24 mmDjup
8025813630031EAN
Förpackningstyp LådaFörpackning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 00:59
Frakt vid kassa
599 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu599 kr
Lägst senaste 30 dagarna596 kr
Lägst senaste 3 mån596 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | IK Multimedia |
| EAN / GTIN | 8025813630031 |
| MPN | 2911399 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 00:59 |
| Anslutningar | Anslutningsteknologi Kabel |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Bredd | 7,5 mm |
| Diameter | 6 mm |
| Djup | 24 mm |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens innehåll | Antal produkter som medföljer 1 styck |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | 3,5 mm (1/8 tum) |
| Hörlursutgång | Ja |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Kompatibla produkter | iPhone X*, iPhone 8 Plus*, iPhone 8*, iPhone 7 Plus*, iPhone 7*, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3GS, iPod touch (6th, 5th, 4th and 3rd generation), iPad Pro (12.9-inch), iPad mini 4, iPad Air 2, iPad mini 3, iPad Air, iPad mini 2, iPad 4th generation, iPad mini, iPad 3rd generation, iPad 2, iPad. iOS 4.3 or later is required. * Requires use of Apple's Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter (TRRS). |
| Mikrofon | Modell Fastklämbar mikrofon |
| Mikrofon Total Harmonic Distortion (THD) | 3% |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | 35 dB |
| Mikrofonfrekvens | 30 - 16000 hz |
| Mikrofonvikt | 22 g |
| Prestanda | Produktens färg Svart |
| Producent | IK Multimedia |
| Produktens färg | Svart |
| Varunummer | 2911399 |
| Vikt & dimension | Bredd 7,5 mm |
| Väska | Ja |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning har IK Multimedia iRig Mic Lav?
Mikrofonen använder en 3,5 mm (1/8 tum) kabelanslutning, vilket gör den kompatibel med enheter som har ett standard hörlursuttag.
Har iRig Mic Lav en hörlursutgång?
Ja, mikrofonen har en hörlursutgång, vilket möjliggör direkt övervakning av ljudet under inspelning.
Vilka är måtten på iRig Mic Lav?
Mikrofonen har en bredd på 7,5 mm, ett djup på 24 mm och en diameter på 6 mm, vilket gör den kompakt och lätt att fästa på kläder.
Vad ingår i förpackningen för IK Multimedia iRig Mic Lav?
Förpackningen innehåller 1 styck mikrofon, förpackad i en låda.