LevelOne IFS-0801 - switch
Nej10G stöd
8000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8Anslutningar
8Antal Fast Ethernet (koppar) portar
8Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
JaAuto MDI / MDI-X
JaAutonegotiation
165 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 18:20
Frakt vid kassa
1 176 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 176 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 175 kr
Lägst senaste 3 mån1 175 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LevelOne |
| EAN / GTIN | 4015867223932 |
| MPN | 3147139 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 18:20 |
| 10G stöd | Nej |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8 |
| Antal Fast Ethernet (koppar) portar | 8 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bredd | 165 mm |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| DIN-skena | Ja |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 8000 poster |
| Design | Produktens färg Svart |
| Djup | 114 mm |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Full duplex | Ja |
| Förpackning | Kopplingsplint ingår Ja |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Ja |
| Halv duplex | Ja |
| Hållbarhet | Uppfyller hållbarhetskrav Ja |
| Höjd | 50 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Kopplingsplint ingår | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Management features | Switch typ Ohanterad |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 75 ° C |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Paketbuffertminne | 1 MB |
| Plintport | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej |
| Producent | LevelOne |
| Produktens färg | Svart |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Spänning | 12 - 60 V |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Strömkälla | AC/DC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC/DC |
| Switch kapacitet | 1,6 Gbit/s |
| Switch typ | Ohanterad |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Till producentens hemsida | www.levelone.eu |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Varunummer | 3147139 |
| Vikt | 450 g |
| Vikt & dimension | Bredd 165 mm |
| Överspänningsskydd | 8 kV |
| Övrigt | Plintport Ja |
Vanliga frågor
Hur många portar har LevelOne IFS-0801?
Switchen har 8 grundläggande RJ-45 Ethernet-portar, alla är Fast Ethernet (koppar).
Vad är adresstabellstorleken på LevelOne IFS-0801?
Adresstabellstorleken är 8000 poster, vilket anger hur många MAC-adresser switchen kan hantera samtidigt.
Stöder LevelOne IFS-0801 Auto MDI/MDI-X och Autonegotiation?
Ja, den har både Auto MDI/MDI-X och Autonegotiation, vilket förenklar anslutning genom att automatiskt konfigurera hastighet och duplex.
Kan LevelOne IFS-0801 monteras på DIN-skena?
Ja, switchen är utrustad för DIN-skenemontering, vilket gör den lämplig för industriella installationer.