EGLO LED-glödlampa A75 Spiral 4W/820 30 lumen copper dimmable E27
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
7,5 cmDiameter
JaDimbar
9008606228201EAN
3 WEkvivalent ström på glödlampa
A till GEnergieffektivitetsskalning
4 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:38
Frakt vid kassa
100 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu100 kr
Lägst senaste 30 dagarna100 kr
Lägst senaste 3 mån100 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606228201 |
| MPN | 3147558 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 02:38 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Diameter | 7,5 cm |
| Dimbar | Ja |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 3 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 4 kWh |
| Färgtemperatur | 2000 K |
| Färgtemperatur (max) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 66 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Klot |
| Lampor | 4 W |
| Ljusflöde | 30 LM |
| Prestanda | Lampor 4 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 130 mm |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Energiförbrukning per 1 000 timmar 4 kWh |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147558 |
| Vikt & dimension | Diameter 7,5 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 2000 K, vilket ger ett varmt, gult ljus.
Vad är färgåtergivningsindex (CRI) för denna lampa?
CRI är 66, vilket är relativt lågt och kan påverka färgåtergivningen.