EGLO LED-glödlampa G80 Globe 4W/822 350 lumen amber E27
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
8 cmDiameter
9008606227860EAN
32 WEkvivalent ström på glödlampa
A till GEnergieffektivitetsskalning
4 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
FEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 07:22
Frakt vid kassa
96 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu96 kr
Lägst senaste 30 dagarna96 kr
Lägst senaste 3 mån96 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606227860 |
| MPN | 3147578 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 07:22 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Diameter | 8 cm |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 32 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 4 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur | 2200 K |
| Färgtemperatur (max) | 2200 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Klot |
| Lampor | 4 W |
| Ljusflöde | 350 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 0,93% |
| Prestanda | Lampor 4 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 120 mm |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147578 |
| Vikt & dimension | Diameter 8 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 2200 K, vilket ger ett varmt, gult sken som liknar traditionella glödlampor.
Vilken sockel har lampan?
Lampan har en E27-sockel, vilket är standard för många glödlampor i hemmet.
Vad är ljusstyrkan i lumen?
Ljusstyrkan är 350 lumen, vilket motsvarar en traditionell 32 W glödlampa.
Vilken diameter har glödlampan?
Diameter är 8 cm, så den har en rund globform (G80).