EGLO LED-glödlampa SMD 1.8W/830 250 lumen 2-pack GU10
220 - 240 VAC-inspänning
2 styckAntal per förpackning
5 cmDiameter
NejDimbar
9008606228669EAN
25 WEkvivalent ström på glödlampa
A till GEnergieffektivitetsskalning
3 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:37
Frakt vid kassa
92 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu92 kr
Lägst senaste 30 dagarna92 kr
Lägst senaste 3 mån92 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606228669 |
| MPN | 3147671 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 02:37 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 2 styck |
| Diameter | 5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 25 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 3 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 82 |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 2 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Twistline |
| Lampor | 2,8 W |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Prestanda | Lampor 2,8 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 56 mm |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147671 |
| Vikt & dimension | Diameter 5 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på denna LED-glödlampa?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Kan denna glödlampa dimmas?
Nej, den är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vilken sockel har glödlampan?
Sockel är GU10, med en diameter på 5 cm.
Vad är färgåtergivningsindex (CRI)?
CRI är 82, vilket innebär god färgåtergivning.