EGLO Clavellina black
220 - 240 VAC-inspänning
4 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
465 mmBredd
Produktens färg Svart, VitDesign
JaDimbar
9008606241088EAN
FEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:32
Frakt vid kassa
2 251 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 251 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 251 kr
Lägst senaste 3 mån2 251 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606241088 |
| MPN | 3147903 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 01:32 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 465 mm |
| Design | Produktens färg Svart, Vit |
| Dimbar | Ja |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Form | Andra |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Höjd | 185 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 6,8 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 3200 LM |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Material, hölje | Plast, Stål |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Produktlängd | 890 mm |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147903 |
| Vikt | 2,08 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 465 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
Vanliga frågor
Kan jag dimma EGLO Clavellina black?
Ja, lampan är dimbar enligt specifikationerna.
Vilken färgtemperatur har lampan?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Hur många lampor ingår i EGLO Clavellina black?
Lampan har 4 lampor och säljs som 1 styck per förpackning.