EGLO Clavellina black
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
Produktens färg Svart, VitDesign
JaDimbar
JaDimmer
9008606243518EAN
FEnergiklass
Dimbar JaErgonomi
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:09
Frakt vid kassa
1 994 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 994 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 994 kr
Lägst senaste 3 mån1 994 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606243518 |
| MPN | 3147901 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 00:09 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Design | Produktens färg Svart, Vit |
| Dimbar | Ja |
| Dimmer | Ja |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Höjd | 1605 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 24 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2210 LM |
| Lämplig placering | Vardagsrum |
| Material, hölje | Plast, Stål |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Total effekt | 24 W |
| Tryckdimmer | Ja |
| Varunummer | 3147901 |
| Vikt | 6,96 kg |
| Vikt & dimension | Höjd 1605 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | Tryckdimmer Ja |
Vanliga frågor
Är lampan dimbar och ingår dimmer?
Ja, lampan är dimbar och har inbyggd dimmer.
Vilken färgtemperatur har lampan?
Färgtemperaturen är 3000 K (varmvitt ljus).