EGLO LED-glödlampa G80 Globe 4W/820 100 lumen smoke dimmable E27
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
8 cmDiameter
9008606228164EAN
11 WEkvivalent ström på glödlampa
2000 KFärgtemperatur
2000 KFärgtemperatur (max)
82Färgåtergivningsindex (CRI)
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 07:26
Frakt vid kassa
100 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu100 kr
Lägst senaste 30 dagarna100 kr
Lägst senaste 3 mån100 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606228164 |
| MPN | 3147583 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 07:26 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Diameter | 8 cm |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 11 W |
| Färgtemperatur | 2000 K |
| Färgtemperatur (max) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 82 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Klot |
| Lampor | 4 W |
| Ljusflöde | 100 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 0,93% |
| Prestanda | Lampor 4 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 120 mm |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Spänning 220 - 240 V |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147583 |
| Vikt & dimension | Diameter 8 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 2000 K, vilket ger ett varmt, gult ljus som liknar en traditionell glödlampa.
Vilken sockel har lampan?
Lampan har en E27-sockel, vilket är standard för många armaturer i hemmet.
Är lampan dimbar?
Ja, lampan är dimbar enligt specifikationerna.
Vad är diametern på lampan?
Lampans diameter är 8 cm, vilket motsvarar en G80-globeform.
Vilken ljusstyrka har lampan?
Lampan har en ljusstyrka på 100 lumen, vilket motsvarar en 11 W glödlampa.