EGLO LED-glödlampa P45 Mini ball 5.5W/830 470 lumen matt dimmable E14
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
4,5 cmDiameter
9008606228652EAN
40 WEkvivalent ström på glödlampa
A till GEnergieffektivitetsskalning
6 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
FEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 16:43
Frakt vid kassa
90 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu90 kr
Lägst senaste 30 dagarna90 kr
Lägst senaste 3 mån90 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606228652 |
| MPN | 3147523 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 16:43 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Diameter | 4,5 cm |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 40 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 6 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Globlampa |
| Lampor | 5,5 W |
| Ljusflöde | 470 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 0,96% |
| Prestanda | Lampor 5,5 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 82 mm |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147523 |
| Vikt & dimension | Diameter 4,5 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är den exakta färgtemperaturen på denna glödlampa?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Är glödlampan dimbar?
Ja, den är dimbar enligt specifikationerna.
Vilken sockel har lampan?
Lampan har en E14-sockel (liten skruvsockel).
Vad är diametern på lampan?
Diametern är 4,5 cm, vilket gör den till en kompakt P45-modell.