EGLO LED-glödlampa SCOB 3W/840 345 lumen 2-pack GU10
220 - 240 VAC-inspänning
2 styckAntal per förpackning
5 cmDiameter
NejDimbar
9008606228737EAN
50 WEkvivalent ström på glödlampa
A till GEnergieffektivitetsskalning
5 kWhEnergiförbrukning per 1 000 timmar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:16
Frakt vid kassa
96 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu96 kr
Lägst senaste 30 dagarna96 kr
Lägst senaste 3 mån96 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606228737 |
| MPN | 3147668 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 00:16 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 2 styck |
| Diameter | 5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 50 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 5 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur | 4000 K |
| Färgtemperatur (max) | 4000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 82 |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 2 styck |
| Ingångsfrekvens | 50 - 60 hz |
| Lampans form | Twistline |
| Lampor | 4,5 W |
| Ljusflöde | 345 LM |
| Prestanda | Lampor 4,5 W |
| Producent | EGLO |
| Produktlängd | 52 mm |
| Spridningsvinkel | 90° |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147668 |
| Vikt & dimension | Diameter 5 cm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Vit |
| Övrigt | AC-inspänning 220 - 240 V |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för denna LED-glödlampa?
Ljusflödet är 345 lumen, vilket motsvarar en traditionell 50-watts glödlampa.
Vilken sockel har glödlampan?
Glödlampan har GU10-sockel, vilket är vanligt för spotlights och downlights.
Är glödlampan dimbar?
Nej, denna glödlampa är inte dimbar.
Vad är färgtemperaturen på lampan?
Färgtemperaturen är 4000 K, vilket ger ett kallvitt ljus.