EGLO Codriales black
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
300 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Produktens färg Svart, VitDesign
JaDimbar
9008606241040EAN
DEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 12:04
Frakt vid kassa
1 815 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 815 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 815 kr
Lägst senaste 3 mån1 815 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606241040 |
| MPN | 3147912 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 12:04 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 300 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produktens färg Svart, Vit |
| Dimbar | Ja |
| Energiklass | D |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Form | Oval |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Höjd | 116 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 27 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4000 LM |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Material, hölje | Aluminium, Plast |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Produktlängd | 790 mm |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3147912 |
| Vikt | 1,63 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 300 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| ljus färg | Varmvitt |
Vanliga frågor
Vilken typ av ljuskälla ingår i EGLO Codriales black?
Ja, en ljuskälla (bulb) ingår i förpackningen. Specifikationerna anger att bulb(er) som ingår är Ja, men anger inte ljuskällans typ eller sockel.
Kan jag dimra lampan?
Ja, EGLO Codriales black är dimbar enligt specifikationerna.
Vilken färgtemperatur har lampan?
Färgtemperaturen är 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.