EGLO Fueva 5 satin nickel
1 lamporAntal lampor
285 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Produktens färg NickelDesign
JaDimbar
285 mmDjup
9008606244942EAN
FEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 17:21
Frakt vid kassa
587 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu587 kr
Lägst senaste 30 dagarna587 kr
Lägst senaste 3 mån587 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606244942 |
| MPN | 3148006 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 17:21 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Bredd | 285 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produktens färg Nickel |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 285 mm |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Form | Torg |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Garantiperiod | 5 År |
| Glas färg | Vit |
| Höjd | 28 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 20,5 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2400 LM |
| Material, hölje | Plast, Stål |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Nickel |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148006 |
| Vikt | 880 g |
| Vikt & dimension | Bredd 285 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Övrigt | Garantiperiod 5 År |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampa ingår i EGLO Fueva 5?
En lampa medföljer, med en färgtemperatur på 3000 K (varmvitt ljus).
Är EGLO Fueva 5 dimbar?
Ja, den är dimbar enligt specifikationerna.
Vilka mått har EGLO Fueva 5?
Bredd och djup är båda 285 mm.
Vilken färg har produkten?
Produkten har färgen nickel (satin nickel).